Naposledy prohlížené

HIFIpartner, s.r.o.
Bělehradská 15
Praha 4 - 140 00

+420 731663566
info@hifipartner.cz

 

Najdete nás 
i na Facebooku!Dynaudio Excite X14A

Cena 15 492
Původní cena 19 990, Sleva 23 %
Dostupnost: skladem
Výrobce:
Dynaudio
Provedení:
Rosewood

Cena bez DPH: 12 804
Záruční doba: 24 měsíců
KS

 

Aktivní kompaktní dvoupásmové reprosoustavy s bassreflexem

- vysoce kvalitní měkká membrána výškového měniče
- membrána basového měniče z lehkého a pevného hořčíkovo-silikátového polymeru (MSP)
- třístupňový equalizér nastavitelný podle umístění reprosoustavy. Výkon zesilovačů pro výškový a basový měnič 50W
- volič vstupní citlivosti
- automatický standby režim
- frekvenční rozsah 45Hz-23kHz. Vstupy: 1x RCA
- 1x XLR. Rozměry: 170 x 282 x 246/262 mm
- provedení: dýha ořech, dýha palisandr, saténová bílá, saténová černá

Cena je uvedena za kus.
golden ohr web dyn excite

 

Reproduktor Dynaudio Excite X14A ZVÍTĚZIL v soutěži GOLDENES OHR 2016 v kategorii "Aktivní regálový reproduktor." Není bez zajímavosti, že zde vítěze neurčují hi-fi experti ani zástupci exkluzivních časopisů, ale právě sami posluchači.

 

Dánský high-endový specialista značka Dynaudio vyvinula na zákaldě svých zkušeností s modely řady Xeo aktivní reprosoustavu Excite X14A, highendový kompaktní reproduktor pro drátové připojení. Integrovali výkonné digitální zesilovače, patentované Dynaudio basové a výškové reproduktory, pokročilé digitální zpracování zvuku a prvky umožňující uživateli jemně vyladit zvuk podle akustiky nebo poslechových preferencí, Excite X14A je ideální aktivní reproduktor reproduktor pro moderní audio systémy. Vše co je potřeba připojit je zdroj zvuku s ovládáním hlasitosti. Kupříkladu přehrávače OPPO Digital.

Dynaudio má obrovské zkušenosti v tvorbě state-of-the-art aktivních studiových monitorů a uctívaných kompaktních domácích hi-fi reproduktorů. Reproduktory Excite X14A jsou navrženy tak, aby odpovídaly použítým zesilovačům, a zesilovače byly následně ještě optimalizovány tak, aby ještě lépe odpovídaly použitým elektroakustickým měničům (reproduktory).

Tak vznikl nový ultimátní kompaktní zvukový systém: Vynikající aktivní reproduktor poháněný dokonale sladěným výkonovým zesilovačem, to celé na základě velmi oceňovaného Excite X14 pasivního modelu.
Excite X14A využívá bi-Amp konfiguraci, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku: jeden 50w digitální zesilovač řídí použitý středobasový reproduktor, zatímco druhý 50w digitální zesilovač má na starosti výškový reproduktor. Jedná se tak vlastně o 2x100W aktivní reprosoustavy. Dynaudio integrovalo nejmodernější digitální zesilovací modul a DSP, celkový design doplňují vysoce kvalitní měkké tweetery a MSP (hořčíkový polymer) dlouho-zdvihový woofer. Zadní válcová bassreflexová konstrukce dále zlepšuje výkon basů.

Na první poslech bude okamžitě zřejmé: Jasný a otevřený, ale perfektně vyvážený a rafinovaný zvuk, s působivě hlubokým a přesným podáním basové části frekvenční charakteristiky, vzhledem na reproduktor této velikosti. Zvukový obraz a šířka "scény" mezi dvěma reproduktory je vynikající díky pečlivě jemnému DSP ladění a optimalizaci digitálního zesílovače.

Excite X14A je vybaven třemi přepínači ekvalizéru, které umožňují ještě více doladit nastavení zvukového výkonu, nezáleží tak tolik, zda umístíte reprosoustavu v blízkosti zdi, rohu, nebo zda se jedná o volně stojící boxy. Basy, středy i výšky - vše může být individuálně nastaveno ve třech stupních. High-pass filtr (60 nebo 80 Hz) umožňuje, snadno kombinovat Excite X14A se subwooferem. Díky vysoké propusti mohou být nižší basové frekvence filtrovány, aby byly pokryty výhradně subwooferem, jako je například Dynaudio Sub 250 II.

Zadní panel Excite X14A je vybaven dvěma analogovými vstupy, jedním RCA a jedním XLR. Vstupní citlivost lze individuálně nastavit ve třech stupních. Excite X14A lze nastavit buď na zapnutí z pohotovostního režimu poté, co zaznamená hudební signál (Auto On, automatické vypnutí), nebo mohou být ponechány trvale zapnuté. Vysoce účinné digitální zesilovače, mají velice nízkou spotřebu, pokud mají na vstupu "0", tedy žádný signál.

Stejně tak jako jste zvyklí u všech ostatních Dynaudio reprosoustav, také Excite X14A je postavena podle nejvyšších kvalitativních standardů, "in-house" tedy přímo v sídle společnosti v Skanderborgu v Dánsku.


Standardní záruční doba na reprosoustavy Dynaudio je 24 měsíců, ale po registraci na http://www.dynaudio.com/register/ je záruční doba od výrobce prodloužená na 96 měsíců.