Naposledy prohlížené

HIFIpartner, s.r.o.
Žitavského 505
Praha 5 - 156 00 (Zbraslav)

+420 731663566
info@hifipartner.cz

 

Najdete nás 
i na Facebooku!Beyerdynamic T1 2020 (3. generace)

Výrobce:
Beyerdynamic
Výrobce: Beyerdynamic
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem
Cena bez DPH: 19 835
24 000
KS

Třetí generace sluchátek beyerdynamic T1 a T5 pro nejnáročnější posluchače


Německý specialista na sluchátka a studiovou techniku beyerdynamic představuje na našem trhu dvoje sluchátka, která splňují nároky nejnáročnějších uživatelů. Jedná se o třetí generaci dvojice nejvyšší řady sluchátek tohoto výrobce. beyerdynamic T1 je model s otevřenou konstrukcí určený především pro domácí poslech a beyerdynymic T5 jsou uzavřená sluchátka vhodná i pro využití na cestách. Základem obou novinek jsou vlastní patentované a oceňované měniče Tesla.

 

Praha, 8. září 2020 – Na náš trh přichází třetí generace v Německu ručně vyráběných sluchátek beyerdynamic T1 a T5, která je určena náročným příznivcům poslechu hudby. Jedná se o nejvyšší řadu z portfolia tohoto specialisty na sluchátka a studiovou techniku. Sluchátka T1 předurčuje jejich otevřená konstrukce především k domácímu poslechu a uzavřený model T5 ocení uživatelé i při mobilním využití.

Vzhledem k jejich kvalitě a určení jsou obě novinky koncipovány jako kabelová sluchátka s velkými náušníky přes uši a hlavovým mostem. Vysoce kvalitní kabely OCC 7N s konektory typu jack o průměru 3,5 mm lze odpojit a vyměnit například za samostatně prodávané symetrické provedení.

Základem obou designově propracovaných modelů jsou měniče (reproduktory) Tesla vyvinuté a vyráběné společností beyerdynamic a oceňované pro svůj excelentní zvuk s vysokou intenzitou, certifikací Hi-Res audio, vyrovnanou charakteristikou a mimořádně velkým frekvenčním rozsahem od 5 do 50 000 Hz. Jejich nová dvouvrstvá sendvičová membrána a velmi silný magnet, který je blíže cívce, zajišťuje ještě lepší vlastnosti při reprodukci od nejhlubších basů až po jasné výšky. Uvedené provedení nabízí optimální výkon ve spojení se všemi typy přehrávačů a zesilovačů.

Nová generace sluchátek T1 má oproti předchozí sérii kompletně černý design a impedanci sníženou na 32 Ohmů. Díky tomu lze tato sluchátka vybudit i běžnými přenosnými přehrávači a nevyžadují použití speciálních sluchátkových zesilovačů. T1 mají otevřenou konstrukci, velurové náušníky s paměťovou pěnou a jejich hmotnost je pouhých 360 gramů. Výhodou použité konstrukce a slabší izolace vůči okolnímu hluku je oproti zatlumeným sluchátkům přirozenější zvuk a vysoký komfort pohodlí při dlouhodobém poslechu.
Sluchátka T5 jsou díky uzavřenému provedení, dobrému zatlumení a koženkovým náušníkům vhodná i pro poslech na cestách. Při mobilním poslechu naráží uživatelé často na limit kvality zesilovačů a D/A převodníků zabudovaných ve smartphonech. Ta totiž odpovídá většinou účelu, kterému má telefon primárně sloužit. Zpracování a zesílení zvuku probíhá ve standardní, mnohdy spíše podprůměrné kvalitě.

Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat i na cestách skutečně brilantní zvuk z telefonu, existuje řešení. Je jím externí sluchátkový zesilovač s vestavěnými špičkovými DA převodníky beyerdynamic Impacto Universal – malá krabička, kterou lze připojit k telefonům s operačními systémy Android i iOS s konektory Micro USB, USB-C i Lightning. Ta přebírá při přehrávání hudby ze smartphonu originální digitální data nahrávky, kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští skutečný high-end zvuk.

Nová sluchátka beyerdynamic T1 a T5 jsou nyní k dostání na našem trhu, doporučená koncová cena obou modelů je 27 000 Kč.
--
O společnosti beyerdynamic:
beyerdynamic GmbH & Co. KG, se sídlem v německém Heilbronnu představuje inovativní audio výrobky s nejvyšší zvukovou kvalitou a průkopnickými technologiemi. Dvě obchodní divize, Consumer Audio a Pro Audio & Installed Systems, poskytují na míru šité řešení pro uživatele z profesionální i spotřební oblasti. Většina produktů je vyvinutá v Německu a vyrábí se především ručně. Počínaje hi-fi sluchátky, mikrofony a systémy pro konference a tlumočení konče.

(Autorem textu je Filip Vítek – MediaBase - text převzat z ofic. zprávy CZ distribuce)

Text psanýn panem Pokorou zástupcem značky pro CZ - Vlajkové lodi T1 a T5 byly přepracovány a vznikla již jejich třetí generace.
Změn je tentokrát víc, než při přechodu z první na druhou jak z hlediska designu, tak i techniky.
T1 3G a T5 3G jsou tentokrát celočerné, jen kovové opláštění mušle je ze světle eloxovaného hliníku.
Zcela přepracována je konstrukce měničů, které mimo jiné používají novou sendvičovou (dvouvrstvou) membránu.
Změnou oproti předchozí generaci je také sjednocení impedance na hodnotu 32Ω čímž se i T1 (původně 600Ω) stává univerzálním
z hlediska použití s různými typy přehrávačů a také jej bez problému utáhne i firemní portable AMP/DAC Impacto.
 
Oba modely se tedy vlastně ve své třetí inkarnaci navzájem liší jen provedením mušlí – T1 otevřené / T5 uzavřené.  

 

 

© HIFIpartner, s.r.o.