HIFIpartner, s.r.o.
Bělehradská 55/15
Praha 4 - 140 00

(Na adrese není nic než schránka)

+420 731663566
info@hifipartner.cz

 

Najdete nás 
i na Facebooku!Gold Ring - Moving Iron vložka - 2500

- 30% ZAJÍMAVÁ AKCE LZE PŘEDVÉST U VÁS
Výrobce:
Goldring
Výrobce: GoldRing
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
Cena bez DPH: 7 810
9 450 ks
Původní cena 13 500, Sleva 30 %

Výprodej předváděcího kusu - 100% stav, plná záruka ode dne prodeje. Odehráno cca 12 hodin.

Co je Moving Iron (MI) vložka?
Tento typ generátoru je v provozu podobný typu s pohyblivým magnetem s tím rozdílem, že místo malého permanentního magnetu se používá velmi lehký, dutý, dočasný magnet nebo kotva. To má výhodu v tom, že pohyblivé části generátoru mohou být vyrobeny z lehkých magnetických slitin, a proto mají menší hmotnost, čímž přesněji reagují na stěnu drážky. Konzola přenáší mechanické vibrace z drážky záznamu do duté armatury. Magnetické pole indukované v něm velkým pevným permanentním magnetem zavěšeným nad ním indukuje měnící se magnetický „tok“ skrze pólové patky, který zase vytváří elektromagnetickou sílu v pevných cívkách úměrně mechanickým vibracím.

Všechny vložky MI mají relativně vysoký výstup a vyžadují impedanci zátěže 47 kΩ pro tok proudu, díky čemuž jsou kompatibilní se základním phono vstupem MM, který je standardně součástí mnoha integrovaných zesilovačů. Pokud váš zesilovač neobsahuje MM phono vstup, lze je zakoupit samostatně.

Všechny vložky řady Goldring 2000 jsou vybaveny technologií Moving Iron.

To jim umožňuje "číst" obrovské množství detailů, které běžné MM vložky nemohou zachytit. Tyto detaily bývají doménou spíše dražších konstrukcí s pohyblivými cívkami (MC). Systém snímání MI však umožňuje snadnou případnou výměnu hrotu a zároveň vysoký výstupní výkon známý spíše u typů MM (s pohyblivými magnety).

Přenoska používá fixní samario-cobaltový magnet a vysokovýkonnou cívkovu, takže místo velmi těžkého permanentního magnetu používaného v konvenčních konstrukcích lze použít velmi lehký niklový V-plech. Tím se snižuje váha pohybující se hmoty, což umožňuje stylusu sledovat drážku záznamu věrněji.

Vložky systému MI vyrábí pouze skotský tradiční výrobce GoldRing, který tento systém má patentovaný.

2500 - používá nahou, hranatou stopku, stylus z přírodního diamantu v diagonální orientaci s proprietárním 2SD linkovým kontaktním profilem. Dotykové pero se dotýká pouze stěny drážky podél krátkých vyvýšenin, které jsou tak jemné, že dokáže přesně sledovat detaily až do 4 mikronů - to je dost i pro přehrání kvadrafonických záznamů. Protože kontaktní plocha je protažena podél celé boční stěny drážky, je dvakrát větší než u obyčejného eliptického hrotu; střední tónová tonalita je neuvěřitelně detailní a přesná a veškerá vysokofrekvenční sibilance nebo zkreslení je naprosto eliminována, až vyloučena.

Frequency Response 20 Hz - 20 kHz +/- 3 dB
Channel Balance within 2 dB @ 1kHz
Channel Separation better than 20 dB @ 1 kHz
Sensitivity 6.5 mV ±1.5 dB, 1kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance 35 mm/N
Dynamic Compliance @ 10 Hz 16 mm/N
Vertical Tracking Angle 24°
Stylus Radius 2 SD
Stylus Type Replaceable
Cantilever Tapered Aluminium
Load Resistance 47 kΩ
Load Capacitance 100-200 pF
Internal Inductance 720 mH
Internal Resistance 550 Ω
Cartridge Mass 7.4 g
Cartridge Mass (inc fixing screws) 8.6 g
Fixing Centre 12.7 mm (0.5")
Playing Weight 1.5 - 2.0 g (1.7 g nom.)

.

© HIFIpartner, s.r.o.