HIFIpartner, s.r.o.
Bělehradská 55/15
Praha 4 - 140 00

(Na adrese není nic než schránka)

+420 731663566
info@hifipartner.cz

 

Najdete nás 
i na Facebooku!Onkyo TX-8270

Vyberte barvu:
Výrobce:
Onkyo
Výrobce: Onkyo
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 2 ks
16 488 bez DPH
19 950 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

V Asii stojí továrny - dostupnost je neznámá.

V HIFIpartneru máme Onkyo rádi, víme s jakými reprosoustavami zahraje nejlépe, my totiž víme, jak potěšit Vaše smysly...

  Konečně se i do kategorie stereo receiverů dostává něco tolik obvyklého v kategorii AV (vícekanálových) receiverů. Tím kdo první produkt takového druhu pro Vás připravil je japonské Onkyo. Jsou značky (jako Arcam, či NAD a další), které mají stereo komponenty s HDMI vstupy, jsou však v cenově nepříliš běžnému zákazníkovi dostupné hladině. Onkyo je první, kdo něco takového přivedl i do zaplatitelného přístroje.

  Komfort obsluhy receiveru připojeného přes HDMI kabel k Vaší TV je totiž velmi příjemný. Zase budou Vaše drahé polovičky a potomci mít Vaši techniku raději.

  V receiveru navolíte ARC na ON, a CEC řízení také na ON. TV připojíte HDMI kabelem, ten vsunete do konektoru Vaší TV označeného HDMI ARC. Potom, když zapnete TV, zapne se i receiver a navolí si svůj TV-Audio vstup. Ovládáte-li hlasitost na TV ovladačem od TV, ovládáte ji na receiveru - probíhá komunikace a synchronizace ovládání přes HDMi kabel..

 Navíc mohou zmizet kabely od satelitu, DVD / BD přehrávače, set-top-boxu, herní konzole, které nyní vedete do TV, ty totiž všechny "přijme" receiver, který si z nich vezme zvukovou informaci a do TV "pustí" jen obrazovou informaci. Zvuková informace tam bude, pokud receiver vypnete, či si TV o zvukový kanál "řekne". Potom zůstane do TV propojen ten vstup, který byl naposledy na receiveru navolený.

ARC = Audio Return Channel / zpětný zvukový kanál, CEC = Consumer Electronic Control / řízení zákaznické elektroniky

 

Hi-Fi stereo receiver s HDMI konektory (s podporou ARC)

- 2 x 160 W (6Ω)
- DAC AKM 384kHz/32bit
- FM s RDS / DAB+
- síťové funkce (internetové rádio - Tune-In, TIDAL, Spotify Connect, Deezer, FireConnect, Chromecast, DTS Play-Fi)
- WiFi (2.4 / 5 GHz)
- Bluetooth (ver 4.1 a starší)
- DLNA / AirPlay2
- USB (přední 5V/1A pro flash disk, zadní 5V/500mA pro Media HDMI přehrávač)
- Phono (MM) vstup, digitální audio vstupy, 4 x HDMI 2.0 vstup, 1 x HDMI 2.0 výstup (ARC)

Přístroj dekóduje: MQA, FLAC, WAV, ALAC, DSD128 (DoP), AIFF, WMA Lossless, MP3 a AAC přes LAN i USB konektor

Rozměry: 435 (š) x 149.5 (v) x 329 (h) mm, váha 8.7 kg


Odkaz na produktový list v angličtině.

 

Zkušenosti a postřehy ze studia:

1) Přístroj má klasický odpojitelný napájecí kabel s EC15 konektorem, tedy lze jistě vybavit i stíněným kabelem (což jsem také hned udělal).

2) Po vybalení, když jsem ho vzal do ruky tíhnul k levé straně - trafo je tam opravdu pořádné, ale toroid to stále není.

3) Menu a úvodní Setup přístroje si v ničem nezadá s nastavením AV receiverů. Je pamatováno na volbu, zda je či není přítomen subwoofer, lze navolit vzdálenost od repro, prostě klasická nabídka jako u AV receiverů, akorát jen pro dva páry reprosoustav (2 stereo zóny).

4) Použitý DAC a síla zesilovače znamenají jediné, právě velmi dobře hraje s Castely Avon 5 (90.000 Kč), tedy je fakt schopen uhrát velmi dobře i násobně dražší reposoustavy, které potřebují výkon a umí detail v nahrávce využít.

© HIFIpartner, s.r.o.