Pro-Ject Debut Carbon Upgrade Set

Výrobce:
Pro-Ject
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
8 256 bez DPH
9 990 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Speciální upgrade sada příslušenství pro gramofony Pro-Ject DEBUT CARBON - Acryl it, hrot 2M-Silver a VTA it


Ekonomicky výhodný sada příslušenství pro upgrade gramofonu Pro-Ject DEBUT CARBON skládající se z akrylového talíře ACRYL IT, přenosky PICK IT 2M-Silver a distanční vložky pod rameno VTA IT.

Chcete-li upgradovat zvukové kvality svého gramofonu Pro-Ject Debut Carbon,může být tato sada příslušenství nejjednodušším řešením. Pro výměnu talíře nejsou nutné žádné speciální zkušenosti a instalace je velmi jednoduchá. Při výměně stávající přenosky (původně dodávaná Ortofon 2M-Red) za kvalitnější 2M-Silver je již potřebné přesné nastavení a zarovnání. Zvukový přínos je opravdu citelný. VTA it distanční podložka pak vyžaduje specifické znalosti nastavení ramene a instalaci „VTA it“ by proto měl provádět zkušený technik. Neautorizované instalace ruší záruku gramofonu.

 

ACRYL IT - akrylový gramofonový talíř s nulovou rezonancí - průměr 300 mm, hmotnost 1,3 kg

Talíř ACRYL IT je vyroben z akrylu s matným povrchem a vysokou hustotou, který nepřenáší žádné rezonance.  Jedná se tak o ideální upgrade nejen pro gramofony DEBUT.
 
Změna je snadná: Stačí vyměnit původní kovový talíř za Acryl IT. Na rozdíl od kovových talířů, kde je nutné používat plstěnou podložku mezi desku a talíř, aby tlumila rezonace kovu, u akrylového talíře můžete gramofonovou desku umístit přímo na jeho povrch, bez další mezivrstvy. Počítáno je i s frézováním pro popisový (label) štítek gramofonové desky.
 
Akrylový talíř tak nejen povýší estetické hledisko, ale díky nulovým rezonancím přináší slyšitelně lepší zvukové výsledky.
 
Přínos: Přesnější zvuk s lepší definicí prostoru.

 

PICK IT 2M-SILVER - gramofonová přenoska

Přenoska se standardním 1/2" uchycením je speciálně vyvinutá pro Pro-Ject na platformě řady ORTOFON 2M s technologií, která umožňuje dosáhnout stejné úrovně ploché frekvenční odezvy podobné MC přenoskám s pohyblivou cívkou.

 

Pick-It 2M Silver kombinuje osvědčené technologie s jednoduchým montážním postupem a umožňuje tak instalaci na téměř všechny dostupné gramofony. 

Díky principu MM je Pick-It 2M Silver kompatibilní s většinou gramofonových předzesilovačů phono. 

Přenoska je v této cenové kategorii naprosto jedinečná díky tomu, že využívá vnitřní postříbřenou měděno cívku. Výsledkem je dynamický a analytický zvuk s vynikajícím podáním prostoru i detailu.

 

VTA IT - 1,5 mm distanční vložka pod ramena

S Pro-Ject VTA IT lze optimalizovat vertikální úhel sledování ramene. Nutnost nového nastavení může nastat při upgradu talíře, při použití podložky na talíř s větší nebo menší výškou (např. Cort it), případně při výměně přenosky. Podložka ramene VTA IT je kompatibilní s gramofony Debut I-III, Debut Carbon, Debut Carbon EVO, Essential I-III (pouze ve standardních konfiguracích). K instalaci je zapotřebí šroubovák Philips č. 1 a klíč na matice 5,5 mm.

Přínos: Optimální přizpůsobení vertikálního úhlu sledování drážky = detailnější přednes.

© HIFIpartner, s.r.o.