JitterBug FMJ USB

Výrobce:
AudioQuest
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
1 397 bez DPH
1 690 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Vysoce účinný audiofilský USB 2.0 filtr datového šumu a napájení


 

AudioQuest JitterBug FMJ je inteligentní upgrade pro hudební nadšence, kteří streamují hudbu ze smartphonu nebo notebooku do USB-DAC nebo streamují zvuk ve vysoké kvalitě přes domácí síť. Bez ohledu na způsob streamování, stačí jednoduše zapojit JitterBug FMJ do řetězce USB nebo do volného USB portu na vašem NAS, routeru nebo hi-fi komponentu a okamžitě významně zlepšíte kvalitu zvuku.

 

AudioQuest JitterBug FMJ (Full Metal Jacket) USB 2.0 šumový filtr využívá duální diskrétní redukci šumu pro snížení vysokofrekvenčního šumu a rušení, které je přítomné v digitální elektronice. Výsledkem je prostornější a působivější zvuk, hudba, dialogy atd., a lepší zvukový zážitek.

 

JitterBug FMJ je vybaven stíněným kovovým pouzdrem, které ho chrání před vnějším rušením. Integrovaná záslepka USB je pak ideální pro případ, že výstupní port USB JitterBug FMJ není obsazen, nebo pokud aplikujete druhý JitterBug FMJ paralelně s prvním, což ještě lépe eliminuje znečištění zvukového signálu vysokofrekvenčním šumem.

 

Pokud hledáte jednoduchý upgrade s maximálním využitím, pak je AudioQuest JitterBug FMJ tím ideálním nízkonákladovým zařízením s velkým efektem. JitterBug FMJ je užitečný ve všech aplikacích Streamer / DAC a ve většině zapojení je patrné výrazné zlepšení kvality zvuku. JitterBug FMJ je plně plug-n-play, funguje s každým portem USB-A a ke své práci nepotřebuje speciální ovladače. 

 

 

VYUŽITÍ


 

Problém: Všechna počítačová zařízení – notebooky, smartphony, NAS disky, media servery, atd. – z podstaty generují nezanedbatelné množství šumu a nechtěného rušení.  Navíc počítače přispívají ke značnému znečištění signálních cest elektromagnetickým a rádio-frekvenčním rušením – obojí pak snadno proniká do USB kabelů a následně do vašeho audio systému. Tento šum a interference mají mnoho negativních vlivů.  Šumem narušené digitální obvody zvyšují jitter a chyby přenášených paketů což má za následek rušení, které způsobuje plochý a nepříjemný zvuk. Šumem narušené analogové obvody ničí hloubku, věrnost a rozlišení zvuku.

 

Řešení: Duální obousměrné obvody USB filtru JitterBug FMJ slyšitelně redukují nechtěný průnik šumu a parazitické rušení. Také redukují šum a chyby přenášených paketů dat (v některých případech jsou pak paketové chyby kompletně eliminovány). Pokud používáte Ethernet, Digitální koaxiální kabel atd., Wi-Fi nebo Bluetooth (ať už doma nebo v autě), zapojte JitterBug FMJ do USB portu pro eliminaci šumu a intermodulačního zkreslení.

 

Pro ještě vyšší účinnost a další zlepšení zvukových kvalit umístěte paralelně druhý JitterBug FMJ do dalšího volného USB portu.

 

 

MOŽNOSTI ZAPOJENÍ


 

Pokud používáte Ethernet, Digitální koaxiální kabel atd., Wi-Fi nebo Bluetooth (ať už doma nebo v autě), zapojte JitterBug FMJ do USB portu pro eliminaci šumu a intermodulačního zkreslení.

 

Použití s DAC převodníkem DragonFly

 

Nepatrně větší než JitterBug FMJ je  digitální audio převodník a sluchátkový zesilovač DragonFly s integrovaným analogovým ovládáním hlasitosti. DragonFly má USB konektor na jedné straně a na druhém konci 3,5 mm minijack. Lze ho připojit na jakýkoli Mac® nebo PC s Windows® a obejitím ohrožených zvukových obvodů počítače zajistit čistější, jasnější a přirozeně detailnější zvuk do připojených sluchátek, napájených stolních reproduktorů nebo kompletního audio systému. Zapojte JitterBug FMJ v sérii před DragonFly převodník pro další snížení šumu a nežádoucího rušení.

 

 

Poznámka: S DragonFly RED BLACK doporučujeme vždy používat jeden předřazený JitterBug FMJ v sérii. DragonFly COBALT  však již má integrován jitter filtr, a dva filtry v sérii mohou, v závislosti na připojeném zdroji, výkon nepříznivě ovlivnit. Doporučujeme proto nejprve vyzkoušet JitterBug FMJ v sérii předřazený, a pokud výsledek není uspokojivý, zapojte JitterBug FMJ paralelně do volného USB portu.

 

 

Použití s externím USB DAC převodníkem

 

Vložte JitterBug FMJ do některého z dostupných portů USB počítače. Dále pomocí vhodného USB kabelu připojte JitterBug FMJ ke svému DAC převodníku. Otevřete okno Preferences / Konfigurace v počítači a ujistěte se, že komunikace mezi DAC převodníkem a počítačem probíhá přesně tak, jako před připojením.


Mnoho počítačů nabízí více než jeden USB port. Druhý filtr JitterBug FMJ lze použít paralelně (ne však v sérii) s prvním filtrem. Připojení druhého USB filtru JitterBug FMJ do jiného volného USB portu přináší další zlepšení celkového zvukového výkonu vašeho systému. Nedoporučujeme však používat více než dva JitterBug filtry na jednom počítači. *


Použití s mobilními telefony a mediálními zařízeními

 

Mnoho receiverů, převodníků a mobilních zařízení je opatřeno USB vstupními porty, které jsou kompatibilní s iOS a Android zařízeními. Jsou-li mobilní zařízení připojena k těmto vstupním portům, mohou uživatelé přehrávat hudbu ze streamovacích služeb nebo z interní paměti mobilních zařízení. Chcete-li zlepšit kvalitu přehrávání z vašeho telefonu nebo přenosného mediální zařízení, zapojte nejdřív JitterBug FMJ do příslušného vstupního portu USB.

 

Paměťový USB flash disk může také fungovat jako přenosné multimediální zařízení. Chcete-li přehrávat soubory z USB paměti, doporučujeme připojit JitterBug FMJ mezi paměťové zařízení a související vstupní port USB.


  • JitterBug FMJ vždy pracuje bez napájení ze zdroje. Nebude proto omezovat schopnost mobilního zařízení pro nabíjení jeho baterie.

  

Použití pro streamování ze sítě a se zařízeními pro ukládání dat

 

Zařízení pro streamování ze sítě primárně odesílá a přijímá multimediální soubory přes IP síť. Nicméně, mnoho z těchto zařízení je opatřeno vstupními porty USB. Zde nabízíme některé návrhy na zlepšení celkového zvukového výkonu vašeho systému, který se opírá o síťová zařízení:

 

1. Kromě ethernetového připojení má mnoho z dnešních streamovacích zařízení jeden nebo více vstupních portů USB. Tyto porty nabízí kompatibilitu s mobilními zařízeními (například iOS nebo Android), nebo mohou být navrženy pro práci s velkokapacitními paměťovými zařízeními (například pevné disky nebo paměťové karty). V obou případech, připojením USB filtru JitterBug FMJ do těchto portů můžete zlepšit celkový zvuk vašeho streamu, a to i když není nic k portu připojeno.

 

2. Síťová zařízení Network Attached Storage (NAS) jsou velmi populární a atraktivní řešení pro ukládání velkých mediálních knihoven. Mnoho NAS zařízení je opatřeno USB porty pro připojení externích zařízení, jako jsou dodatečné pevné disky. Zapojením filtru(ů) JitterBug FMJ do USB portu(ů) na NAS zařízení, bez ohledu na to, zda jsou porty používány nebo ne, může zlepšit celkový zvukový výkon vašeho systému.

 

3. Routery, jako je například Apple Airport Express, mohou zahrnovat USB port. Tyto porty jsou často určeny pro připojení USB tiskárny nebo dalších podobných zařízení. Připojením USB filtru JitterBug FMJ do tohoto portu, bez ohledu na to, zda je k portu připojeno nějaké zařízení, může zlepšit zvuk vašeho síťového audiosystému.

 

Použití s Externí USB periferií

 

Pokud máte více USB periferních zařízení (jako jsou tiskárny, fotoaparáty a pevné disky), které musí být stále připojeny k počítači, doporučujeme instalaci těchto zařízení do externího aktivního USB hubu. USB kabel vedoucí od rozbočovače do počítače by měl být spojen s druhým USB filtrem JitterBug FMJ. Tím bude dosaženo, výrazného snížení šumu ze všech zařízení.

 

 

Poznámka: Při přenosu velkého množství dat, doporučujeme odpojit JitterBug FMJ z vašeho zařízení. Stačí jej znovu nainstalovat před dalším poslechem audia.

 

© HIFIpartner, s.r.o.