Pro-Ject Brush It PREMIUM

ČERSTVÁ NOVINKA
Vyberte barvu:
ořech
Výrobce:
Pro-Ject
Výrobce: Analogis
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
520 bez DPH
629 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Antistatický čistící kartáček na LP desky se zemnícím vodičem a uhlíkovými vlákny


 

Pro-Ject BRUSH IT Premium je nezbytným příslušenstvím pro každého milovníka vinylu. Tento kartáček na mechanické čištění LP s dvojitou řadou uhlíkových štětin nabízí oproti běžným kartáčkům některá zásadní vylepšení, která podstatně zlepšují efektivitu. Kromě toho, že vodivá uhlíková vlákna dokáží vyčistit z drážek i ty nejjemnější prachové částice, dokáže BRUSH IT Premium  díky své specifické konstrukci také velmi účinně eliminovat statickou elektřinu.

 

K rukojeti z kombinace dřeva a kovu se připojuje zemnící vodič, který se na druhém konci připojí k zemnící svorce phono předzeilovače a gramofonová deska se během čištění stane prakticky antistatickou. Zemnící vodič je součástí dodávky a rukojeť kromě toho že funguje jako uzemnění, umožňuje zároveň pevné a pohodlné uchopení. Vodivost tisíců jemných štětin pomáhá vybíjet statický náboj a tím eliminovat praskání při přehrávání.

 

Pravidelné čištění drážek gramofonové desky před každým přehráváním pomocí kartáčku Pro-Ject BRUSH IT Premium  přináší lepší zvukový zážitek a prodlužuje zároveň životnost hrotu přenosky i záznamu.

   

 

Rozměry (Š x V x H): 130 x 50 x 20 mm

Hmotnost: 200 g

 

POSTUP ČIŠTĚNÍ


 

1) Položte gramofonovou desku na otočný talíř a zapněte otáčení talíře.

2) Připojte zemnící vodič ke kartáčku a k zemnící svorce phono předzesilovače.

3) Držte kartáček vodorovně se záznamem za hliníkovou rukojeť a jemně přitlačte štětiny kartáčku na drážky záznamu. (Dejte pozor, aby se drážek dotýkala pouze uhlíková vlákna kartáčku.)

4) Během otáčení kartáček pomalu táhněte k sobě a snažte se zachytit veškeré nečistoty (viz obrázek výše). Nechte gramofonovou desku jednou až dvakrát protočit, dokud se na štětiny kartáčku nezachytí všechen prach a nečistoty.

4) Výše uvedený postup opakujte před přehráváním každé strany gramofonové desky a mezi čištěními odstraňte ze štětinového kartáčku všechny zachycené nečistoty tak, že kolem štětin jednou nebo vícekrát otočíte kovovou část krytu vláken.

Poznámka:

 Nedotýkejte se štětin z uhlíkových vláken ani je nevystavujte nepřiměřenému tlaku, tahu nebo ohybu.

 

© HIFIpartner, s.r.o.