Advance Acoustic WTX-Microstream

OKAMŽITÝ ODBĚR LZE SLYŠET
 
Vyberte barvu:
černá
Výrobce:
Advance Acoustic / ADVANCE Paris
Platforma (ovládací aplikace):
Výrobce: ADVANCE Paris
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem
3 099 bez DPH
3 750 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Naučte libovolný stereo zesilovač streamovat! 

Jednoduše zasunete modul do volného stereo RCA vstupu a stáhnete si ovládací aplikaci.

Zapojte modul do prázdného stereo RCA vstupu. Velmi jednoduché! Žádný signálový kabel, modul lze rovnou připojit ke stereo zesilovači nebo dvojici aktivních reproduktorů či soundbaru! Ihned máte přístup k Vašim oblíbeným streamovacím službám Spotify a Tidalu a nejlepšímu tuneru internetových rádií TuneIn (další služby budou přibývat).

Koncept je známý z Advance Acoustic WTX-500, přijímače Bluetooth signálu - připojuje se přímo k vstupu Vašeho zařízení pomocí RCA. Malé mínus, je absence datového kabelu. Ale vestavěné WiFi (802.11 - 2.4 GHz) rozhraní umí i třídu N.

WTX-Microstream je vybaven vysoce výkonným DAC čipem Wolfson WM8740, který podporuje rozlišení až 24 bitů / 192 kHz.

Tento šikovný síťový přehrávač Vám umožní přehrát většinu formátů souborů, mezi něž patří nejběžnější FLACMP3 WAV (vč. HD toku 24/192).

Dálkové ovládání probíhá přes ovládací aplikaci (zdarma) k dispozici jak pro Apple iOS, takAndroid.

Mezi velké výhody tohoto kompaktního adaptéru patří minimální náklady na jeho pořízení, malé rozměry, snadná instalace, krátké signálové cesty (bez dalších kabelů přímo do zesilovače) a tak zvuk WTX-Microstreamu daleko předčí Vaše očekávání - vzhledem k jeho cenové kategorii.

 

 

WTX-Micro Stream - technické informace

- Streaming z PC, MACu, NASu přes UPNP protokol, DLNA a AirPlay kompatibilní
- Streaming ze Smartphonu a Tabletu: Ano
- Streamovací služba: Ano (Qobuz, Spotify, Tidal, Napster, TTPOD, Pandora, Douban, iHeartRadio, XIMALAYA, QINGTINGFM, QQMusic)

- Funkce budíku (Hudbou, kterou máte v Oblíbených)
- Funkce usínání (10, 20, 30, 60, 90 minut)

- Výstup RCA (přímý - standardní vzdálenost pevných RCA-M konektorů)
- WiFi: 802.11 b / g / n
- Aplikace pro IOS a pro Android

- Podporované audio formáty: APE, FLAC, WAV, Apple bezeztrátový, ALAC, AAC, AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, MP3, WMA
- internetové rádio - Tune In

- DAC: Wolfson WM8740 (24 bit / 192 kHz)
- S / N poměr: 117 dB

- Rozměry: 75 x 14 x 49/55 mm

Nejmenší multiroomový Plug & Play streamer na světě.

 

Poznámka k použití WTX Microstreameru a záměru sledovat video přes Airplay

Pokud však chcete sledovat třeba klipy z Youtube a k nim poslouchat zvuk z domácí  aparatúry využijte BT adaptéry. WTX Microstream sice umí Airplay, ale je tam nepatrné zpoždení. WTX 700evo a XFTB-02 jsou bez zpoždění.

 

Reálné zkušenosti ze studia:

02.11.2016 dorazily první kusy do studia - zprovoznění bylo snadné (do 1 minuty), zvuk je opravdu velmi dobrý (posloucháno na aktívních Dynaudiích Excite X14A). Aplikace je svižná, intuitivní a srozumitelná ačkoli není česky.
Oproti specifikacím výrobce jsem zjistil, že je DLNA kompatibilní a umí také AirPlay.
Také jsem zjistil, že umí řídit hlasitost (bez znatelného šumu).
V menu jsem našel možnost časového vypnutí (10-90 minut) = po nastavené době se vypne, ale také funkci budíku (budí oblíbenou hudbou, kterou si předtím musíte přidat do sekce Favorites). 
Dále má webové rozhraní s nastaveními. Výrobce komunikační části je LinkSprite Technology, Inc. 
Opravdu příjemný přístroj - ode dneška bude jeden kus i v mém obýváku vedle kolegy AA WTX-500, kde nahradí do té doby testovaný BlueSound Node 2.


03.11.2016
 - Po zapojení druhého ze dvou včera dodaných modulů v mé domácnosti jsem zjistil zajímavou vlastnost. Oblíbené stanice internetového rádia si pamatuje aplikace (v iPadu) a tak snadno pustím oblíbené doma poslouchané rádio na pár kliknutí (bez vyhledávání) i zde ve studiu. Čili stačí mít jeden modul doma a druhý kupříkladu na chatě a jednou aplikací... :-) To znamená, že každý uživatel v domácnosti může mít své oblíbené ve svém zařízení.

Doma jsem měl také více času a klidu věnovat se poslechu novinky a zvuk má velice dobrý. Pevné basy (až neuvěřitelně hluboké a prokreslené), moc hezký prostor a vlastně celkově moc hezký zvuk. Klavír je opravdu velké koncertní křídlo s mohutným zvukem... No nechám si ho doma - moc se mi tento modul líbí :-)


13.05.2017
 - Chcete-li modul ovládnout naprosto plně, zkuste jej ovládat pomocí aplikace výrobce internetového rozhraní iEAST (výrobcem zvukové části je Advance Acoustic).

Rozšíříte nabídku dostupných aplikací třeba o vTuner, který má mnohem více dostupných stanic než původní TuneIn, který ale zůstane dostupný též. Bude zobrazen i linkový vstup, který ale modul WTX-Microstream nemá (to je snad jediná muška). Jinak tím, že jde o aplikaci přímého výrobce, je ke stažení vždy v úplně poslední verzi.

Také jsem zjistil, že modul AA WTX-Microstream lze sloučit do jednoho multiroomu třeba se sysémem Quadral Breeze, který používá stejný komunkační modul, stejného dodavatele (i ten lze ovládat aplikací iEast). Tedy vše co je na stejné komunikační platformě (možná bude výrobců ještě více), lze provozovat v jedné domácnosti  a ovládat to z jedné aplikace s tím, že lze zóny slučovat a rozdělovat, stejně jako by to byl jeden výrobce.

(Pokud byste chtěli nakoupit něco ze systému Quadral Breeze, kontaktujte mne mailem.)


03.08.2017
 - pokud by se snad stalo, že by se Vám přehrávač odpojil od wifi (aplikace by ho nenašla, ačkoli modrá stavová LEDka svítí a vše vypadá normálně, zkuste následující postup:

1) Odpojte přístroj z napájení, či napájecí adaptér ze zásuvky, počkejte minutu a zapojte zpět - pokud nepomohlo (po tom, co se modrá trvale rozsvítí) pokračujte radou 2.

2-A) Zkuste si ve svém ovládacím zařízení (tablet, telefon) najít wifinu, která se jmenuje Playstream_"čtyřmístný šestnáctkový kód" a připojte se k ní.

2-B) Otevřete prohlížeč internetu a do pole pro adresu zadejte 10.10.10.254 a odklepněte - dostanete se do webového rozhraní Microstreameru

2-C) Nalezněte nastavení wifi, vyhledejte svou wifinu k níž se připojujete, zvolte ji a zadejte heslo, potvrďte nastavení. Microstreamer se restartuje a naběhne opět s wifinou jako dřív.

 

20.11.2017 - Významný přínos v kvalitě už tak (na tu cenu) dobrého zvuku jsem objevil o víkendu, když jsem přístroj nechal napájet z USB powerbanky. Přístroj jsem připojil do USB portu s maximálním výstupem 2.1A/5V (napájecí trafo má 1A/5V) pomocí kabelu kde na jedné straně je dutý napájecí konektor a na druhé USB port. Velmi se prohloubil prostor a kontura kontrabasu, jakož se zpevnil i kopák u bicí soupravy. Rozhodně toto doporučuji vyzkoušet.

Já sám používám DIY powerbanku sestavenou z jednotlivých modulů, zakoupených na ebayi, včetně kvalitních článků 26650. Kapacita 24.000 mAh/3.7V stačí bohatě na několika denní poslech při plné hlasitosti Microstreameru.

 

Kupte adaptérů více a ovládejte je z jedné aplikace. Snadno můžete sdílet Vaší hudbu mezi jednotlivými místnostmi, kde máte modul nainstalován. Jediná podmínka je, že všechny Vaše WTX-Microstream(y) musí být připojeny ke stejné bezdrátové síti - tedy ke stejnému WiFi přístupovému bodu. Taktéž (logicky) Váš tablet, či smartphone musí být ve stejné bezdrátové síti - aby se spojila ovládací aplikace.

Přesto se chcete poradit? :-) Tedy pište na mr@hifipartner.cz, případně volejte 731663566.Stáhněte si jednoduše aplikaci pro Váš Apple pomocí QR kódu:

aa wtx microstream qr odkaz

Doporučujeme zakoupit společně se zbožím

© HIFIpartner, s.r.o.