Pro-Ject Maintenance Set Advanced - DEBUT III

Výrobce:
Pro-Ject
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
2 223 bez DPH
2 690 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Údržbová sada příslušenství pro gramofony Pro-Ject DEBUT III - Hrot pro přenosku Ortofon OM10, řemínek a mazací olej na ložisko


Ekonomická sada příslušenství pro pravidelnou údržbu gramofonu Pro-Ject DEBUT III (a všechny varianty s přenoskou Ortofon OM10). Balení obsahuje položky nezbytné pro bezproblémový provoz vašeho gramofonu:

• Mazací olej LUBE IT pro hladký chod ložiska gramofonu (Předplněný aplikátor s obsahem náplně 5 ml)

• Nový hnací řemínek pro přesnou rychlost otáčení talíře

• Náhradní hrot pro přenosku Ortofon OM10 s eliptickým hrotem 

Trvalé udržení zvukových kvalit a prodloužení životnosti každého gramofonu je podmíněno pravidelnou údržbou. Během přehrávání totiž postupně dochází k opotřebení některých zásadních částí gramofonu, nutných pro bezproblémový provoz. Zejména se jedná o hrot přenosky, hnací řemínek a ložisko, jejichž životnost je omezená v závislosti na době přehrávání a provoznímu prostředí. U ložiska dochází k vysychání mazacího oleje, u hnacího řemínku k jeho protahování nebo i přetržení a u přenosky k opotřebení hrotu, což bývá příčinou omezení schopnosti čtení drážky a snížení zvukové kvality. Sada Pro-Ject Maintenance Set Advanced obsahuje právě výše uvedené specifické díly potřebné pro jednoduchou a rychlou údržbu a je optimalizována pro majitele gramofonů Pro-Ject DEBUT III a jeho modelových verzí s přenoskou Ortofon OM10. Údržbu zvládne každý uživatel sám a nevyžaduje žádné specifické znalosti ani dodatečné nastavení nebo nástroje.

  

LUBE IT - High-tech mazací olej pro gramofony Pro-Ject s neinvertním ložiskem

Gramofon je jemný a přesný přístroj, který potřebuje řádnou péči. Motor pohání talíř a v průběhu času se bez potřebného mazání začne ložisko opotřebovávat. Samotné mazivo se spotřebovává také, což je způsobeno mnoha faktory, jako je klima a vlhkost. Olej LUBE IT pomáhá održovat ložisko v dokonalém stavu a zajišťuje tak hladké přehrávání a nízké hodnoty kolísání rychlosti. S mazivem Lube it můžete trvale udržet ložisko vašeho otočného talíře hladké a zajistit tak dokonalé přehrávání i po mnoha letech používání.

 

Hnací řemínek - plochý 4 x 0,9 mm, Ø 158,9 mm

Hnací řemínek je vyroben z vysoce kvalitního materiálu a je určen pro modelovou řady gramofonů Pro-Ject DEBUT se subtalířem. Chcete-li prodloužit životnost hnacího řemínku, Doporučejeme nedotýkat se ho holou rukou, ale při při instalaci nebo při manuální změně rychlosti použít speciální plastový klíč (dodávaný jako standardní příslušenství s gramofony Pro-Ject).

 

Náhradní výměnný hrot pro přenosky Ortofon OM10

Originální náhradní stylus s eliptickým hrotem k přenosce Ortofon OM10. Výměna dílu je velmi jednoduchá. Stačí přiměřenou silou sejmout opatrně z přenosky výměnnou přední část (tahem směrem k sobě ve směru osy přenosky) a nasadit jednoduše nový hrot. Pro instalaci nejsou potřebné žádné specifické znalosti ani není nutné provádět nové nastavení přenosky.

© HIFIpartner, s.r.o.