Pro-Ject Upgrade Set Basic

Výrobce:
Pro-Ject
Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
1 645 bez DPH
1 990 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Základní sada příslušenství pro gramofony Pro-Ject - Record Puck E Black, Cork it + 4 kusy Damp it


Ekonomická sada skládající se z přítlačného závaží RECORD PUCK E, korkové podložky pod gramofonovou desku CORK IT a 4 kusů podstav DAMP IT z termoplastického elastomeru.

Chcete-li upgradovat zvukové kvality svého gramofonu Pro-Ject, stává se pro vás tato sada příslušenství nepostradatelnou. Obsah sady je univerzální pro všechny modely gramofonů Pro-Ject i většinu gramofonů jiných značek. Použití příslušenství nevyžaduje speciální znalosti ani nastavení, je uživatelsky jednoduché a zvukový přínos je slyšitelný a okamžitý. 

 

RECORD PUCK E - přítlačné závaží (černé)

Přítlačné závaží Record Puck E je určeno k optimalizaci kontaktu mezi vinylovou deskou a talířem. Umísťuje se při přehrávání na středovou osu talíře do středu desky. Díky své hmotnosti zafixuje a vyrovná desku na talíři, zlepšuje plynulost otáčení a omezuje vibrace a rezonance. Výsledkem je lepší a přesnější sledování drážky hrotem přenosky. Účinky jsou okamžité - lepší čitelnost, více detailů, pevnější bas a ještě větší dynamický rozsah.

Přítlačné závaží Project Record Puck je vyrobeno z hliníku a na spodní straně má plstěnou ochranu. Váží 190 g a velmi pohodlně se s ním manipuluje aje je kompatibilní s téměř všemi gramofony které nemají závit na středové ose ložiska talíře a osa není vyšší než 10,5 mm. Není však doporučeno pro vertikální gramofony.

 
• Zajišťuje pevné uchycení gramofonové desky

• Snižuje nežádoucí vibrace

• Optimalizuje přehrávání nerovných desek

• Vylepšení zvuku u všech gramofonů

 
Hmotnost: 190 g

Materiál: Hliník

Průměr: 78 mm

Výška: 16 mm

 
Přínos: Teplejší zvuk a méně šumu.

 

CORK IT - Anti-statická korková podložka na talíř gramofonu - tloušťka 1,5 mm

O tom, jak ovlivňují zvuk gramofonové podložky na talíř se vedou již dlouho široké diskuze. Interakci mezi gramofonovou deskou a povrchem lze velmi snadno detekovat pomocí kvalitní a citlivěljší přenosky. Běžné plstěné podložky sice zaručují hladký kontakt mezi deskou a talířem, ale mají tu nevýhodu, že jsou statické. To znamená, že na sebe často vážou prachové částice, které se následně dostanou do drážek záznamu. Také schopnost tlumení je velmi omezená, což může být u kovových talířů problém.

Pro-Ject nabízí velmi zajímavou možnost, jak vylepšit výslednou kvalitu zvuku. Podložka Cork it tlumí velmi efektivně rezonance, zadržuje prach, není statická a udržuje dokonalý kontakt mezi gramofonovou deskou a povrchem. Jedná se tak o velmi efektivní způsob, jak vylepšit zvuk, snížit šum, omezit zanášení drážek prachem a zároveň eliminovat problémy se statickou elektřinou.

  • Alternativní podložka se specifickými zvukovými charakteristikami
  • Nahrazuje plstěné podložky

  • Tlumí rezonance kovových otočných talířů

  • Snižuje hladinu šumu

  • Omezuje statické výboje

  • Vhodné pro všechny typy gramofonů

     

Přínos: Snížený šum, méně praskání a detailnější přednes a méně statické energie.

 

DAMP IT - Speciální anti-vibrační puky vyrobené z termoplastického elastomeru (4 kusy)

Audio komponenty jsou často citlivé na mechanické vibrace, které omezují věrnou reprodukci. Damp-it puky jsou perfektním řešením pro odstranění nechtěných vibrací s maximální efektivitou.

 

- Optimalizováno pro frekvenci od 20 do 500 Hz.

- Brání přenosu nežádoucích vibrací.

- Vyrobeno z hightech TPE (termoplastických elastomerů).

- Vhodné zvlášť pro regálové reproduktory, CD/DVD/BD přehrávače, gramofony, elektronkové zesilovače a další.

- Nosnost: do 5 kg na každý puk, tedy do 20 kg při použití 4 kusů.

- Průměr: 42 mm.

- Výška: 12,7 mm.

Přínos: Přesnější zvuk.

© HIFIpartner, s.r.o.